Tänapäeva avatud maailmas on mitmeid erinevaid viise raamatupidajaga suhtlemiseks ja dokumentide edastamiseks. Lähtuvalt sellest ei oma ettevõtte asukoht enam tähtsust!

Paberdokumentide edastamine raamatupidajale iseseisvalt.

See on kõige klassikalisem variant, kus klient toob ise raamatupidajale vajalikud dokumendid, mille alusel saab raamatupidaja koostada ettevõtte raamatupidamise. Seda võib lugeda kõige ajakulukamaks dokumenide edastamise viisiks, kuid samas ka kõige produktiivsemaks, kui soovitakse raamatupidajaga suhelda näost näkku.
 

Paberdokumentide edastamine raamatupidajale kasutates pakiautomaati.

Lähtuvalt meie praktikast loeme seda hetkel kõige populaarsemaks dokumentide edastamise viisiks. Klient kogub paberkandjal erinevad tšekid ja arved kokku ning saadab need järgneva kuu alguses raamatupidajale kasutades pakiautomaati. Antud teenust kasutades ei ole oluline, kus Eesti otsas klient tegutseb, kuna pakiautomaadid on üle Eesti laialt esindatud.
 

Digitaalsete dokumentide edastamine raamatupidajale e-maili teel.

E-maili kasutades on dokumentide edastamine kõige aktuaalsem klientide seas kellel on igakuine deklaratsioonide esitamise kohustus, kuid dokumentide maht on väike. Sellisel juhul on kliendil mugav saata nt. pdf formaadis arved raamatupidajale edasi.
 

Digitaalsete dokumentide edastamine raamatupidajale kasutades erinevaid e-arvete keskkondi.

E-arvete kaudu dokumentide edastamine on üha enam populaarsust koguv dokumentide edastamise viis. Antud variandi korral instaleerib klient endale vastava äpi, mis ühildatakse raamatupidamistarkvaraga ning arved ja tšekid jõuavad otse raamatupidamistarkvarasse.